Absolventka učebního oboru zemědělec - farmář Karolína Hůlková

Karolíně Hůlkové je 23 let a od malička miluje koně. Nejprve k nim chodila potají, hodně pracovala ve stájích, občas se svezla. Rodiče využívali i zákazu koní jako trest. Karolína se nikdy nevzdala, nakonec nastoupila na "zemědělku" v České Lípě.

A co jí naše škola dala?

Největším lákadlem byly řidičské průkazy - téměř zadarmo. Řízení traktoru bylo pro ni nezapomenutelné, hlavně jízda s vlekem a samozřejmě couvání, které se nejprve zdálo jako nadlidský úkol. Důležitá pro ni byla praxe. Nyní se pyšní tím, že jako holka umí požívat různé nářadí a nerozhodí ji píchlé kolo u auta a další věci, se kterými si jako "holka od koní" poradí. Ve škole získala řidičské průkazy B + E a nyní si sama odveze koně na závody.

V roce 2019 se s koněm Dandy Bow stala šampionkou sezony seriálu hobby závodů SeeseeCup. Minulý rok si pronajala roční hříbě Appaloosy, které si začala vychovávat. Tento rok se účastnila opět seriálu hobby závodů SeeseeCup, kde nasbírala spoustu krásných umístění jak v kategorii hříbat, tak v kategorii open (otevřená pro všechny věkové kategorie koní i jezdců). Mimo závody se také věnuje přirozené komunikaci, nejraději práci s hříbátky a jejich následné přípravě na závody.  

 A9I2512 2    A9I2506  70005441 2502745689959797 193404108210700288 n received 5846731052064458 IMG 20211014 090329

 

 

Absolvent maturitního oboru Podnikání - Zdeněk Barnett

Zdeněk Barnett už na  maturitní plese všechny nadchl svým imitátorským uměním.

Své umění předvedl i v oblíbené soutěži Česko  Slovensko má talent

https://www.youtube.com/watch?v=TZVAkD3O7Kk

https://fb.watch/gTddh3B-1d/

 

Absolventka maturitního oboru Ekologie a životní prostředí paní Ing. Kateřina Šindelářová

https://kokorinsko.ochranaprirody.cz

Po maturitní zkoušce v oboru Ekologie a životní prostředí vystudovala paní Ing. K. Šindelářová obor ochrana přírody na České zemědělské univerzitě.

Po studiích nejprve získala zkušenosti ve státní správě v oblasti ochrany přírody, následně začala pracovat na Správě chráněné krajinné oblasti Kokořínsko - Máchův kraj, a to jako projektový zoolog.

Paní K. Šindelářová o své práci mluví s nadšením: "Baví mne práce jak v kanceláři, tak práce v terénu"

Úplně nejraději má, paní Šindelářová, když může jít stopovat vlky (https://www.selmy.cz/hlidky/).

Na školu vzpomíná ráda, nejvíce na časté terénní exkurze: "Zkoumali jsme a bádali. To je ten nejlepší způsob, jak se o přírodě dozvědět"

 CHKO

 

 

Absolvent naší školy pan Petr Honzejk  - provozní vedoucí v restauraci Sladovna v Pivovaru Cvikov

Pan Petr  Honzejk vystudoval obor „Kuchař -  číšník“ (zaměřením na obor „Číšník“) v roce 1996. Následně pak získal maturitní zkoušku v oboru „Podnikání“.

Svému oboru se věnuje do současnosti. Krátce po studiu sbíral zkušenosti a pracoval ve Špindlerově Mlýně, vypracoval se do pozice vedoucího střediska.

Po čase se vrátil a začal soukromě podnikat v gastronomii.

Ani se školou nepřerušil kontakt, byl členem zkušební komise u závěrečných zkoušek jako odborník z praxe.

Před třemi lety, díky svým zkušenostem, dostal nabídku na pozici provozní vedoucí v restauraci Sladovna, která je součástí Pivovaru Cvikov.

Viz https://www.pivovarcvikov.cz/

Pan Honzejk            Pivovar Cvikov

 

Absolvent školy pan Jiří Beránek – podnikatel v oblasti kovovýroby - http://www.kovovyroba-beranek.cz/cz/

Pan Jiří Beránek (absolvent oboru strojní mechanik) začínal  v roce 2010 podnikat jako řemeslník v oblasti kovovýroby.

V průběhu času a s rozvojem firmy došlo v roce 2015 k transformaci  a převedení na osobu právnickou – společnost s ručením omezeným -  KOVOVÝROBA Beránek s.r.o. Firma pana Jiřího Beránka nabízí  soustružení, frézování, autodopravu a téměř všechny typy svařování (ocel, nerez, hliník, MIG,MAG,TIG,WIG).

Mezi odběratele firmy KOVOVÝROBA  Beránek patří společnosti Aktivit, spol. s r.o., LIPLASTEC s.r.o., VÚTS, a.s., Jiří Pačinek Lindava,  Ventos s.r.o., TUBES International s.r.o., Serv CNC s.r.o. a řada dalších firem.

Kovovýroba Beránek s r o

 

Vyhlášená cukrárnu v Žandově a absolventka školy paní Milena Varchulíková https://cs-cz.facebook.com/cukrarnazandov/

Paní Varchulíková se vyučila na naší škole v roce 2000 a na naši školu ráda vzpomíná.  

Podnikat začala v roce 2012 a brzy se její rodinná cukrárna stala vyhlášenou. Pro její dorty a zákusky jezdí lidí z blízkého i širokého okolí. Pro pětipatrový svatební dort si přijeli zákazníci dokonce až z Jilemnice.

Recepty si paní Varchulíková sama vymýšlí, kombinuje a zkouší stále nové. A tak v její cukrárně najdete každý den nový výrobek.   Mezi nejoblíbenější patří větrníky, věnečky, čokoládové zákusky, kubánský dort (čokoládový s banánem). Mezi zákazníky jsou ve velké oblibě mini zákusky a naprosto skvělé vánoční cukroví.

Na přání zákazníka vytvoří paní Varchulíková jakýkoli typ dortu

Pokud máte cestu kolem, stavte se a určitě si vyberete něco sladkého z 18 druhů výrobků.

IMG 20211002 WA0004     IMG 20211002 WA0003

 

Pan Aleš Vonostránský  absolvoval na naší škole obor maturitní obor „Mechanik strojů a zařízení“ v roce 2012.

Ve firmě Krofian (odkaz)  začínal na pozici mechanik a seřizovač jednoúčelových strojů a zařízení. Postupně během let sbíral zkušenosti. Z montáže brzy přešel na obrobnu. Zde postupně obsluhoval CNC frézku (programování na stroji Heidenhain), po té se stal programátorem CAM (SprutCam). Od roku 2017 je technologem obrobny.

Pana A. Vonostránského jsme se zeptali: „Na co, nebo na koho rád ve škole vzpomínáte?“

„Nevím, jestli zrovna rád, ale jako první mě napadly rady učitelů a mistrů na praxích. Všichni jsme si mysleli, jak vše víme. Postupně pak člověku dochází, že na tom něco bylo a spousty věcí by udělal jinak. 😊 Takže toto je první věc, na kterou si s pokorou vzpomenu. Rád si vzpomenu na hodiny strojírenství (s Ing. Klíčovou), které byly uvolněné a o pohodě, ale přesto účelné a přínosné. Při kontrole výkresů, které každý den procházím si velice dobře vzpomínám na hodiny technického kreslení (s Ing. Habartovou) „Nepustím vás na PC, dokud nebudete umět kreslit tužkou!“. Samozřejmě naše třídní učitelka (Ing. Fialová) a další…

Logo Krofian Frézka    Obrobna vyrobek   montáž

 

Ve firmě Krofian je zaměstnán také absolvent školy pan Tomáš Zeman

Na naší škole úspěšně absolvoval obor „Elektrikář- slaboproud“. Na svá studia vzpomíná v dobrém.

Moc rád vzpomíná na svou třídní učitelku paní Habartovou, na svého mistra pana Chlíbka, ale nejvíce na pana učitele Součka: „Panečku to byl super kantor.“

Co by s odstupem času změnil?  „Teď asi svůj přístup ke studiu a více bych se snažil, jelikož teď teprve poznávám, jak to chybí.“  

Hned po škole nastoupil do firmy Delphi Packard Elektric, která se zabývala výrobou elektrických svazků do automobilů. Zde pracoval jako operátor na montážní lince, dále potom na pozici repasu a pak na obsluze ultrazvukové svářečky. Začátkem roku 2011 však byla výroba přemístěna do Rumunska za levnou pracovní sílou.

V tom samém roce  nastoupil do firmy Krofian CZ s.r.o. na pozici elektro mechanika strojů a zařízení.

„V průběhu času, kdy jsem pracoval na dílně, jsem měl možnost instalací v nejrůznějších zemích světa…U.S.A., Mexiko, Čína.“

Postupně se pan Zeman vypracoval na pozici mistra a nyní ve firmě pracuje jako asistent managera výroby.

T Zeman1        T Zeman2   T Zeman 3
 

Pan Ondřej Hrabě - jeho práce je i jeho koníčkem absolvent

Pan Ondřej Hrabě je absolventem oboru zemědělec – farmář a  pracuje ve společnosti Sixta -farma s.r.o. https://www.farmasixta.cz/ již řadu let.

Hlavní jeho pracovní činností je obsluha zemědělské, hlavně sklizňové techniky. Lze ho zastihnout např. při setí cukrové řepy a kukuřice, práci s manipulátorem (nakladač), ale především při sklizni obilí, kuřice a cukrové řepy.

Podle slov ředitele a vlastníka pana Pavla Sixty je pan Ondřej Hrabě výjimečný také tím, že umí řadu dalších řemesel.

Nejenže ovládá moderní zemědělské strojní vybavení, umí ale také složitou zemědělskou techniku  opravit.

„A jak odpočívá po práci? Jak nečekané. Doma má malou farmu, s vlastní zemědělskou (byť historickou) technikou a hospodářskými zvířaty“.

 

 20210907 142840     30707662 1887677961245466 1529006862727380992 n

 

Absolvent školy pan Martin Doležal – podnikatel v oblasti stavebních prací  www.stavebnipracedolezal.cz

Absolvent naší školy v oboru instalatér v roce 2008 (třídní učitel pan Rimpl)

Po vyučení v oboru instalatér nastoupil pan Doležal do rodinné stavební firmy, která poskytuje od zámečnických prací, přes práce topenářské, výrobu a montáž nájezdů pro invalidní vozíky, výrobu a montáž vrat a dveří všeho druhu, nabízí svářečské práce (ocel, nerez, hliník, MIG,MAG,TIG,WIG)  a od roku 2010 provozuje také pneuservis.

Pan Martin Doležal postupně přidal k výučnímu listu svářecí kurz na autogen, osvědčení TIČR - montáže rozvodů technických plynů, řidičské oprávnění na nákladní automobil a profesní průkaz.

stavebniprace dolezal

 

Absolventka naší školy úspěšnou pedikérkou

Monika Tabi vystudovala na naší škole obor číšník-servírka. Absolvovala v roce 1998.

Ačkoliv na školu velmi ráda vzpomíná, na spolužáky, třídní učitelku i další vyučující, její pracovní náplní se tento obor nestal.

Po škole si proto ještě udělala kurz na pedikérku, protože jak sama říká „nohy jsou moje srdcovka“.

Od té doby je velmi úspěšnou pedikérkou, která nemá nouzi o zákazníky a to jak z řad žen, tak i mužů. Po hodině procedury odchází zákazníci domů nejen s opečovanými nohami, ale pro její sluníčkovou povahu i s pocitem odpočinku na duši.

pani Tabi